Interstudy network:   Jazykové a odborné kurzy  |  Kurzy Executive a Business pre firmy  |  Vysokoškolské štúdium  |  Prázdninové kurzy pre deti a mládež

 Všeobecné informácie
 Newsletter

Chcete byť informovaní o zľavách, akciách a novinkách? Odber noviniek na email:


USA – Premium program


Štandardný stredoškolský výmenný program v USA si od študentov vyžaduje určitú flexibilitu a kladie na ne niektoré nároky, ktoré nie každý študent môže splniť (napr. požiadavky týkajúce sa zdravotného stavu). Pre študentov, ktorí by radi strávili školský rok či polrok v USA, avšak by chceli mať možnosť výberu, je určený náš americký stredoškolský program Premium.  Študenti, ktorí si zvolia tento program, si môžu vybrať z najatraktívnejších lokalít v najžiadanejších štátoch USA, ako napríklad Kalifornia, Florida, Washington či Massachusetts. Konkrétna škola sa vyberá na základe preferencií a potrieb študenta čo sa týka výberu predmetov, znalosti angličtiny a ďalších kritérií. Ak sa študent chce venovať určitému športu, alebo chce mať možnosť získať americké maturitné vysvedčenie, Premium program umožní splniť individuálne požiadavky. Ďalšou výhodou je zvyčajne kratšia čakacia doba na umiestnenie, ako pri štandardnom programe, čo študentovi necháva viac času na prípravu na pobyt. Nižšie uvedené programové poplatky sú platné pre umiestnenie na štátnych školách. V prípade záujmu o štúdium na súkromných školách sú informácie o cenách dostupné v InterStudy na vyžiadanie.

Umiestnenie a lokalita

Školy a hostiteľské rodiny sa nachádzajú v atraktívnych lokalitách, ktoré ponúkajú študentom dostatok príležitostí na aktívne využitie voľného času najrôznejšími aktivitami. Študenti sú ubytovaní v komunite, kde sa nachádza škola. Tí, ktorí navštevujú školy vo väčších mestách, dochádzajú zvyčajne školským autobusom alebo verejnou dopravou.

Štátne školy
Umiestnenie je možné zvoliť vo vybraných mestách v štátoch Kalifornia, New York, Massachusetts, Florida, Washington, lllinois, Arkansas, Arizona, Nevada, Colorado, Idaho, Iowa, Severná Karolína, Georgia, Texas, Virgínia, Maine, Kansas a Wisconsin. Keďže ide o najžiadanejšie lokality USA, miesta na školách sa môžu rýchlo zaplniť. Preto odporúčame prihlásiť sa v dostatočnom časovom predstihu. Ubytovanie je zabezpečené v amerických rodinách starostlivým výberom. Pri výbere sa dbá predovšetkým na to, aby rodina vytvárala pre študenta vhodné podmienky. V mnohých prípadoch ide o rodiny s niekoľkonásobnými skúsenosťami s hostením zahraničných študentov. Rodiny poskytujú študentovi počas týždňa raňajky a večere, počas víkendov plnú penziu. Školské obedy si študenti hradia sami.

Súkromné školy

V rámci Premium programu je možné si vybrať umiestnenie aj na súkromných stredných školách. Tieto sa nachádzajú priamo alebo v blízkosti atraktívnych miest USA, ako napríklad New York, Boston, Washington DC, Chicago, Denver, San Francisco, San Diego, Los Angeles, Orlando, Phoenix, Indianapolis, Portland, Minneapolis, Cleveland, Toledo, Seattle, Kansas City. Študenti si môžu vybrať ubytovanie v hostiteľskej rodine alebo na internáte priamo v školskom areáli. Radi Vám poskytneme bližšie informácie na vyžiadanie.

Starostlivosť o študenta

Naša partnerská organizácia umiestňuje zahraničných študentov len v lokalitách, ktoré ponúkajú bezpečné prostredie. Pri prílete očakáva študenta na letisku hostiteľská rodina alebo zástupca americkej organizácie. Každý študent má svojho koordinátora, ktorý býva vždy v blízkosti alebo priamo v komunite. Jeho úlohou je pomoc študentovi v orientácii v novom prostredí, dohľad a podpora počas celého trvania programu, sledovanie jeho adaptácie, školských výsledkov a spolunažívania s hostiteľskou rodinou.

Podmienky

• vek 14 až 18 rokov
• znalosť angličtiny aspoň na mierne pokročilej úrovni
• dobré študijné výsledky
• záujem o americkú spoločnosť a kultúru
• samostatnosť, schopnosť prispôsobiť sa

Dĺžka pobytu

Školský rok je v USA rozdelený do dvoch semestrov. Termín začatia a ukončenia školského roka sa v jednotlivých štátoch mierne odlišuje. Stredoškolský program umožňuje štúdium v dĺžke celého školského roka (približne 9 - 10 mesiacov) alebo jedného semestra (približne 4 - 5 mesiacov). Nástup je možný dvakrát do roka, a to na začiatku školského roka (august/september), a na začiatku druhého polroka (január - len na 1 semester). Študenti pricestujú do USA podľa možnosti už niekoľko dní pred začatím školy, aby sa mohli aklimatizovať.

Kedy sa prihlásiť

Študentom odporúčame, aby sa vo vlastnom záujme prihlásili čo najskôr. Zvýšia tým šancu na získanie miesta v požadovanej lokalite, resp. na vybranej škole, a tiež na zabezpečenie požadovaných študijných predmetov či športu. Prihlášky sa prijímajú do nasledujúcich termínov:

 • nástup v auguste/ septembri: do 12. júla
 • nástup v januári: do 15. novembra

V cene programu zahrnuté

 • zápis a štúdium na strednej škole
 • umiestnenie v hostiteľskej rodine
 • cez týždeň raňajky a večera, počas víkendu plná penzia
 • podpora a asistencia miestneho koordinátora
 • podklady k získaniu študentského víza
 • orientačné stretnutie pred odletom
 • informačný balíček
 • transfer z určeného letiska v USA
  naviac pri štátnych školách:
 • poistenie (liečebné náklady, zodpovednosť za škodu)
 • poplatok SEVIS

Programový poplatok v USD

    1 školský rok 1 semester
KALIFORNIA Los Angeles 32 750 19 750
  Santa Barbara 29 750 18 000
  Lancaster 24 500 15 500
  Ontario 21 500 14 500
  Woodland Hills 25 750 16 250
  Alameda 29 750 -
  Calabasas 28 250 18 250
  Van Nuys – novinka 25 750 16 500
  San Luis Obispo – novinka 30 250 18 250
FLORIDA    Miami – novinka 23 500 14 750
  Orlando 21 750 14 000
  Marianna 20 500 -
  Viera 21 500 14 000
  Hollywood – novinka 23 000 -
  Ocala – novinka 23 750 15 250
NEVADA Las Vegas 24 250 15 500
NEW YORK Newcomb 18 000 -
  Keene Valley – novinka 15 500 -

 

Programové poplatky pre ostatné lokality: Arizona: Scottsdale, Gilbert, Mesa, Phoenix, Arkansas: Fort Smith, Colorado: Boulder, Denver, Georgia: Brunswick, Idaho: Boise, Idaho Falls, llinois: Chicago, Iowa: Burlington, Colfax, Kansas: Shawnee Mission, Overland Park, Maine: Millinocket, Orono, Massachusetts: Belmont, Chelmsford, Maynard, Topsfield, New York: Olmstedville, New Lebanon, Red Creek, North Carolina: Charlotte, Texas: Lubbock,Virginia: Virginia Beach, Washington: Tacoma, Seattle, Wisconsin: Ashwaubenon, Green Bay, Green Lake, Lady Smith sú k dispozícii na vyžiadanie.